Çay Kazanı | Limonata Ayran Makinesi | Döner Ocağı | Tost Makinesi | Fritöz | Izgara

Çay Kazanları

Sıralama:
Görünüm:
Çay kazanları günümüz de en çok tüketilen içecek olan ve kültürümüzün bir vazgeçilmez parçası olan çayın demlenmesi ve servisi için kullanılan profesyonel çay kazanı çeşitlerindendir. Piyasada Kahveci Kazanı veya kahveci ocağı gibi farklı isimlerle de bilinen çay kazanları tüketimin yoğun olduğu geniş hacimli kullanım kolaylığı ile özellikle personel veya müşteri sayısının yoğun olduğu işletmelerin tercihindedir. Bu şartlar doğrultusunda bakıldığında kahveci ocakları; ofis, çay ocağı, kıraathaneler, cafe ve restaurantlar, büfe, kantin yada kurumsal yemekhane veya şirketlerin çay ihtiyaçlarına hızlı ve etkili çözümler sunmak için piyasaya sunulmuşlardır. Hızlı servis imkanı tanıyan kahveci kazanı modellerinin bazı özellikleri ile pratik kullanım avantajları sunulmuştur. Bunların en başında gelen özellik ise Remta çay ocağı muslukları üzerinde yer alan su gösterge çubuklarıdır. Bu çubuklar sayesinde makinenizde ki su miktarını anlık olarak takip edebilir ve susuz kalmasını ve makinenizin zarar görmesini engellemiş olursunuz.

Hangi Çay Ocağı Tercih Edilmeli ?

En çok tercih edilen tüketim şekli olarak elektrikli çay kazanı tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise her an her yerde elektrik bulma şansının yüksek olmasıdır. Tüplü çay kazanları ise özellikle elektrik ve doğalgaz olmayan alanlarda dış mekan etkinlikler de tercih edilen çay ocağı çeşitleri arasında yer almaktadır. Doğalgaz hattı bulunan işletmeler ise yok elektrik kesildi, yok voltaj düşük, yok tüp bitti sorunları ile karşılaşmamak için ise doğalgazlı çay kazanları çeşitlerinden tercih etmektedirler. Paslanmaz çelik çay kazanları diğer muadil özellikle bakır ürünlere oranla daha dayanıklı olarak bilinmektedir. Çünkü, çelik çay kazanları ham madde olarak en dayanıklı malzemelerdir. Rezistans ısısı kireçlenme gibi dış etkenlere maruz kalan makinenizin zarar görmesi muhtemeldir. Ancak şuna dikkat edilmelidir ki özellikle kireçlenme bu tarz makinelerin baş düşmanıdır. Onun için düzenli ve uygun temizlik şartlarına uyularak temizlik yapılması hem makinenizin ömrünü uzatacak, taze ve sağlığa zarar vermeyen lezzetli çay almanıza olanak sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken ihtiyacınıza uygun 13 lt den başlayı 58 lt hacimlere kadar ulaşan Remta Çay ocağı modellerinden dilediğiniz modele karar verip sipariş vermektir.

Çay Kazanı Kullanmak Neden Avantajlı ?

Çay tüketimi üzerine dünya genelinde yapılan araştırmalar gösteriyor ki Türkiye çay tüketiminde önde gelen ülkeler arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca Remta Çay Kazanı ve kahveci kazanı da hayatımızın vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. Kurumsal şirketlerin gerek çay molalarında gerek gelen müşteri ve misafirleri için hali hazır da sürekli taze çay bulundurmaları önem taşımaktadır. Yine diğer işletmeler için de durum benzer özellikler taşır. Küçük büyük demeden işletmelerin yada fabrikaların belli aralıklarda çay saati bulunur. Bu zaman dilimleri personelin dinlenmesi ve iş veriminin artması için kendilerine ayrılmış sürelerdir. Tercih edeceğiniz kahveci kazanları, gerek uzun süreli kullanım için gereksi kısa molalar olsun işletmelerin zaman kaybetmemesini sağlanmaktadır.

Çay Kazanı Modelleri

Çay Kazanı Modelleri yoğun ve hızlı tüketimler göz önüne alındığında çay kazanlarının daha yüksek performans ve daha ekonomik sonuçlar elde etmenizi sağladığı görülmektedir. Çay ocakları modelleri sayesinde çayın hazırlanması da sunumu da çok daha hızlı ve pratik olacaktır. Tercih edenler arasında sadece işletmeler olmuyor tabi ki; evlerimiz de de özellikle kalabalık aile görüşmeleri, özel günler de çay ocağı modellerine olan talep büyük ölçüde artmaktadır. Çünkü ev tipi çay makineleri bu kapasiteleri destekleyememektedir. Çay ocakları ile tekrar tekrar çay demlemek yerine bir sefer demlenen çay ile yoğun sayıda ki çay tüketimine ulaşmak mümkündür. Çayı uzun süre sıcak, taze ve servise hazır olarak koruyabilmesi açısından çok elverişli makineler olarak dikkat çekmektedir. Sık ve profesyonel kullanımlar için geliştirilen ve özel olarak üretilen Remta çay kazanı dayanıklılığı bakımından uzun yıllar yoğun kullanıma elverişli olarak ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Çay Kazanı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Çay ocağı modelleri alırken mutlaka tercih edeceğiniz markaya çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu herşeyden önce gelen çok önemli bir unsurdur. Nedenlerine kısaca değineceğiz ancak en önemli nokta üretici firmanın profesyonelliği, servis ağı ve garanti süreci ve halk diliyle aradığımızda karşımızda muhatap bulabilmemizdir. Öncelikle Çay Ocağı alırken kullanılacak yeri ve kullanım ihtiyaç kapasitesini çok iyi değerlendirip tercih yapmalısınız. Alacağınız makine ihtiyaçlarınızı karşılayabilir veya fazla yada az gelebilir. Günlük çay tüketiminin ortalama hesaplanması ve özellikle işletmeler için artacak tüketim oranının göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Alacağınız cihaz size uzun yıllar hizmet edeceğinden ilerleyen dönemlerde tüketim hacminin arması ile tekrar masraf yapıp yeni makine alma ihtiyacı hasıl olmasın. Tercih edeceğiniz Tekli çay kazanları, 2’li çay kazanları, 3 lü çay kazanları, 4 lü çay kazanları elektrikli çay kazanları, gazlı çay kazanları ve gazlı elektrikli çay kazanları olmak üzere alternatifler sunmaktadır. Tek yapmanız gereken size uygun modeli belirleyip, karar verip MutfaktanAl’ dan sipariş vermenizdir.

Çay Kazanı Fiyatları | Çay Ocağı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Çay Kazanları Fiyatları; marka, model ve özelliklere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu durum ise kullanıcıların kafasında soru işaretleri doğurmaktadır. Çay Kazanı Fiyatları incelerken müşterilerin dikkat etmesi gereken başlıca neden ise ihtiyaçlarının tam olarak nasıl bir makine olduğunu bilmemelerinden kaynaklanır. Gereksiz veya kullanışsız özelliklere gereksiz bütçeler harcamak masraf arttırmadan öteye gitmemektedir. Çay Ocağı Fiyatları, makinelerin gaz ve ya elektrik tüketimi ile mi çalıştığına veya hacmine göre başlangıç olarak değişkenlik göstermesine neden olan etkenlerdir. Sonrasın da ise farklı teknik özellikler fiyatları etkilemektedir.

En Son Görüntülenenler

Yakın zamanda görüntülenmiş bir öğeniz yok.